Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Konsultacja dietetyczna

Osoby, które chcą zadbać o zdrowie i lepiej poznać swój organizm, w naszej placówce w Chojnicach mogą skorzystać z porady dietetyka. Konsultacja obejmuje omówienie dotychczasowego sposobu żywienia, przeprowadzenie dokładnego wywiadu zdrowotnego oraz ustalenie dalszego postępowania dietetycznego. Podczas spotkania dietetyk wykonuje również profesjonalną analizę składu ciała, która obejmuje pomiar masy ciała i zawartości tkanki tłuszczowej, ilość wody w organizmie, a także ocenę stopnia stłuszczenia narządów. W ten sposób ustala wskaźnik BMI, wiek metaboliczny oraz oszacowuje poziom tłuszczu trzewnego.

Na czym polega i jak przebiega konsultacja u dietetyka?

Celem wizyty jest przekazanie pacjentowi fachowej wiedzy z zakresu prawidłowego odżywiania. Dietetyk po przeprowadzaniu szczegółowego wywiadu i przeanalizowaniu dostarczonych wyników badań laboratoryjnych układa indywidualny plan żywieniowy, dopasowany do konkretnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Jadłospis jest komponowany przy uwzględnieniu jego stanu zdrowia, masy ciała, zapotrzebowania kalorycznego, preferencji smakowych itp.

Przykładowe wskazania do odbycia konsultacji dietetycznej:

  • nadwaga i otyłość,

  • alergie i nietolerancje pokarmowe,

  • choroby o podłożu metabolicznym (cukrzyca, dna moczanowa, zaburzenia lipidowe),

  • niedokrwistość, anemia,

  • schorzenia układu pokarmowego (celiakia, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, nieżyt żołądka),

  • choroby autoimmunologiczne (zapalenie tarczycy, reumatoidalne zapalenie stawów, łysienie plackowate, łuszczyca),

  • okres ciąży i karmienia piersią.