Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gabinet psychologiczny

Osoby, które zmagają się zaburzeniami psychicznymi, cierpią z powodu kryzysu życiowego lub doświadczyły traumy, mogą skorzystać z konsultacji psychologicznej w naszym gabinecie w Chojnicach. Psycholog przyjmuje dorosłych oraz młodzież powyżej szesnastego roku życia. Wizytę u tego specjalisty mogą również rozważyć pacjenci, którzy zaobserwowali u siebie obniżoną sprawność umysłową spowodowaną uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego na skutek wypadku, urazu mózgu, przebytego udaru itp.

Konsultacja w gabinecie psychologicznym

Podczas wizyty psycholog przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem oraz wykonuje badanie neuropsychologiczne, które pozwala ocenić stopień zaburzenia i zaplanować dalsze postępowanie terapeutyczne. Konsultacja obejmuje też analizę dokumentacji medycznej: badań laboratoryjnych, obrazowych, kart informacyjnych ze szpitala itp. Dobór terapii jest ustalany indywidualnie dla każdego pacjenta, w zależności od jego potrzeb, stanu zdrowia oraz poziomu zaawansowania choroby.

Kiedy można zgłosić się do psychologa?

Nasz gabinet w Chojnicach proponuje konsultacje w formie poradnictwa psychologicznego, z których mogą skorzystać osoby regularnie odczuwające dyskomfort psychiczny. Wskazaniem do wizyty u psychologa są wszelkie sytuacje, w których pacjent:

  • cierpi z powodu zaburzeń stresowych, lękowych lub depresyjnych,

  • doświadcza trudności związanych z przebiegiem chorób somatycznych,

  • zmaga się z traumą psychologiczną,

  • boryka się z kryzysem psychicznym spowodowanym rozwodem, rozstaniem z partnerem, nagłą utratą bliskiej osoby itp.