Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Czym się zajmujemy

Szpital Rehabilitacyjny Jarcewo

W naszym szpitalu w Jarcewie w gminie Chojnice przyjmujemy pacjentów, którzy wymagają opieki całodobowej lub chcą poprawić sprawność, czy zadbać o zdrowie. W zakres usług wchodzi rehabilitacja neurologiczna, kardiologiczna, ogólnoustrojowa i ortopedyczna. W placówce można skorzystać z konsultacji lekarskich, fizjoterapeutycznych, a także w ramach Pracowni Psychologicznej porad neurologopedy, neuropsychologa, logopedy i dietetyka. W przychodni umawiane są wizyty do kardiologa, neurologa i ortopedy. Świadczenia oferowane są w ramach umowy z NFZ, jaki i prywatnie.

Rehabilitacja, opieka i konsultacje lekarskie 

Szpital w Jarcewie w gminie Chojnice realizuje usługi, opierając się na takich założeniach, jak:

 • dostępność – wszyscy pacjenci mają prawo do podjęcia rehabilitacji, bez względu na ich wiek, czy rokowania,

 • szybkość podjęcia działań – im szybciej zostanie wdrożony plan leczenia po postawieniu diagnozy, tym lepiej,

 • ciągłość – działania rehabilitacyjne powinny być kontynuowane w sposób ciągły aż do uzyskania możliwie najlepszych wyników, osiągnięcia sprawności,

 • staranność – osoby, które są leczone w naszej placówce, poddawane są szczegółowej diagnostyce, by dobrać optymalne leczenie. Proces przeprowadzany jest holistycznie przy konsultacji ze współpracującymi ze sobą lekarzami różnych specjalizacji. Pacjenci wymagający rehabilitacji neurologicznej, kardiologicznej lub po przebytej chorobie COVID-19, obsługiwani są przez kadrę medyczną – lekarzy specjalistów, pracowników pracowni psychologicznej i sztabu diagnostyczno-terapeutycznego: neurologopedów, logopedów, psychologów, dietetyków, a także fizjoterapeutów i zespołu pielęgniarskiego.

Każdy przypadek traktowany jest indywidualnie. Przeprowadzana jest szczegółowa diagnostyka, a terapia dostosowana jest do potrzeb chorego. 

Usługi świadczone w szpitalu rehabilitacyjnym

Misją działania szpitala w Jarcewie jest poprawa komfortu funkcjonowania osób korzystających ze świadczeń. Celem rehabilitacji jest przywrócenie pacjentom w jak największym możliwym stopniu sprawności, którą utracili. Ważne dla nas jest podniesienie jakości życia naszych podopiecznych. Interdyscyplinarna kadra dba o poprawę samopoczucia chorych. Osoby odbywające pobyty rehabilitacyjne, mogą liczyć na całodobową pomoc. pielęgniarską i lekarską, kontynuację leczenia, wsparcie w utrzymaniu higieny i zmianę opatrunków, podawanie leków, terapię pod okiem logopedów, neurologopedów, psychologów i osób wyspecjalizowanych do prowadzenia odpowiednich zajęć. Prowadzone są kompleksowe badania i konsultacje, także przez szpitalnego dietetyka.

Pobyt w szpitalu rehabilitacyjnym

Placówka znajduje się w gminie Chojnice. Jest to obszar na styku Borów Tucholskich i Krajny. Położenie wśród lasów, jezior i strumyków sprawia, że miejsce jest spokojne i ciche. W budynku szpitalnym pacjenci rozlokowani są w pokojach, które są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jadłospis pacjentów układany jest przez dietetyka szpitalnego. 

Osoby korzystające z naszych świadczeń, mogą liczyć na porady lekarskie, terapie zajęciowe z udziałem logopedy, neurologopedów, psychologów, czy terapie poprawiające kondycję fizyczną z wyspecjalizowaną kadrą fizjoterapeutów. Zakres rehabilitacji określany jest według zaleceń lekarskich po analizie dokumentacji medycznej i przeprowadzeniu pogłębionej diagnozy. Dla osób przebywających na oddziałach w naszej placówce w gminie Chojnice urozmaiceniem czasu są warsztaty, podczas których można ćwiczyć zdolności manualne, intelektualne i integrować się z innymi pacjentami. 

Szpital Jarcewo udziela całodobowych świadczeń w ramach umowy z NFZ

 • w oddziale rehabilitacji neurologicznej
 • w oddziale rehabilitacji kardiologicznej
 • w oddziale rehabilitacji ogólnoustrojowej
 • w zakładzie opiekuńczo-leczniczym

obejmujących:

 • kontynuację leczenia
 • pielęgnację
 • opiekę
 • rehabilitację i usprawnianie.

W celu zakwalifikowania na pobyt finansowany przez NFZ należy złożyć odpowiednie dokumenty.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O POBYCIE W RAMACH NFZ

 

Oferujemy również pobyty komercyjne

Przyjęcie na pobyt komercyjny uzależnione jest od wolnych miejsc i należy je uzgadniać indywidualnie.

Zajmujemy się pacjentami, u których zakończono proces diagnozowania i leczenia operacyjnego, którzy ze względu na swój stan zdrowia, stopień niepełnosprawności, deficyt w samoopiece oraz brak możliwości funkcjonowania w środowisku domowym, wymagają stałego, fachowego nadzoru medycznego, opieki i rehabilitacji.
Przeciwwskazaniem dla pobytu w Szpitalu jest zaawansowana choroba nowotworowa (wskazana wówczas jest opieka hospicyjna), choroba psychiczna (wskazany pobyt w oddziale psychiatrycznym) oraz uzależnienie (wskazanie do ośrodka odwykowego).

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O POBYTACH KOMERCYJNYCH

 

Miejsce


Ośrodek znajduje się w Jarcewie – 6 km od centrum Chojnic, na granicy Borów Tucholskich i Kaszub – w malowniczej scenerii, na skrzyżowaniu dwóch szlaków turystycznych. Pomieszczenia przeznaczone dla pacjentów znajdują się na parterze i są w pełni przystosowane do pobytu osób niepełnosprawnych z dostępem do terenu rekreacyjnego z ogrodem.

Czas wolny

Szerokie korytarze umożliwiają nieskrępowaną komunikację oraz spędzanie czasu wolnego w przygotowanych do tego miejscach. Do użytku pensjonariuszy oddajemy kuchenki oddziałowe oraz duże świetlice. Odbywające się codziennie warsztaty terapii zajęciowej stanowią rozrywkę dla naszych podopiecznych i jednocześnie zawierają elementy umożliwiające podnoszenie sprawności manualnej, intelektualnej oraz zapewniają trening samoopieki. Wokół obiektu znajduje się przystosowany dla osób niepełnosprawnych ogród.

Opieka


Przy wejściu głównym swoje gabinety mają: naczelna pielęgniarka oraz lekarze sprawujący opiekę nad pacjentami. W sąsiedztwie sal chorych znajdują się otwarte dyżurki pielęgniarek i opiekunek medycznych. Naszym pacjentom udostępniamy dobrze wyposażone sale rehabilitacyjne oraz salę terapii zajęciowej, zapewniamy także opiekę psychologa. Oprócz łazienek dla pacjentów dysponujemy łaźnią ze specjalistycznym sprzętem sanitarnym. Posiłki dla pensjonariuszy sporządzane są w nowocześnie wyposażonej kuchni.

Administracja


W obiekcie znajduje się szereg pomieszczeń pomocniczych: sanitarnych, technicznych, magazynowych i socjalnych, zapewniających świadczenie usług opiekuńczych na wysokim poziomie i zgodnie z wymogami sanitarno-epidemiologicznymi. Biuro szpitala jest usytuowane na piętrze.

Bezpieczeństwo


Ciągi komunikacyjne oraz teren wokół budynku są monitorowane przy pomocy kamer. Obiekt posiada własne zasilanie awaryjne oraz rezerwowy zbiornik wody. Dla zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom, pracownikom oraz odwiedzającym podpisaliśmy umowę ze sprawdzoną na naszym terenie agencją ochrony.

Aktualności


Aby śledzić najnowsze wydarzenia na bieżąco zapraszamy do zapoznania się z naszym profilem na Facebooku. Nie ma konieczności posiadania własnego konta, wystarczy kliknąć poniższy link: FACEBOOK